Sistemik Psikoterapi Enstitüsü

Çalışma Biçimimiz

Öğrenme (küçük ve büyük) gruplarla ve gruplar aracılığıyla gerçekleşmektedir. Bilinen ve  edinilen yeni bilgi uygulamada kullanılır, denenir ve yansıtılır.

Eğitimlerimize katılanlar eğitimlerimizin ne kadar yeni, içten ve hoş olduğuna  yönelik sürekli olarak bize geri bildirim vermektedirler. Bu bizi mutlu etmektedir. Eğitici terapistler olarak güvenli bir buluşma ortamı ve katılımı cesaretlendiren eğitim ortamı yaratıyoruz. Biz anonim ve kişisel bağ kurulamayan öğrenme ortamından yana değiliz.  

Eğitimlerimizde katılımcıların eğitim yaptığımız yerlerde konaklamalarını istiyoruz. Öğrenme ve paylaşımlarımız 19:00’dan sonra da devam etmektedir. Çünkü eğitim seminerlerimizde yoğun öğrenme ortamı ve paylaşımda bulunmak için günlük yaşamın stresinden uzaklaşmamız gerektiğine inanıyoruz.

Çalışma materyalleri ve detaylı bilgi içeren teksler doğal olarak çalışmalarımızın bir parçasıdır.

Her eğitim seminerinde katılımcılar akşam çalışmaları için farklı üçlü gruplar (trial) oluşturmaktadır. Bu üçlü gruplarda eğitim derinleştirilerek kişisel yaşamımızla ilişkilendirilmektedir. Eğitimimizi alan katılımcıların geribildirimlerinden de duyduklarımız üçlü gruplardaki bu  paylaşımların ne kadar önemli olduğunu bize göstermektedir.

Eğitimlerimiz iki eğitici terapist eşliğinde maksimum 26 katılımcıdan oluşmaktadır. Katılımcılara, küçük gruplarda yapılan uygulamalarda Eğitici terapistler  eşlik ederek örnek demolar sunmaktadırlar.

Terapi eğitiminde en çok beğenilen uygulamalardan biri de “canlı danışmalar”dır. Canlı danışmalar kural olarak katılımcının kendi iş ortamında diğer grup üyeleri ve eğitici terapistlerin eşliğinde  ve desteği ile yapılmaktadır.

Yukarı Çık